Lēti lidojumi par vienu eiro? Iespējams, bet tikai kļūdas pēc

19.11.2023
Lēti lidojumi par vienu eiro? Iespējams, bet tikai kļūdas pēc
“China Southern Airlines” klienti 2023. gada novembra sākumā bija ļoti priecīgi par iespēju iegādāties lidojumus par 1-4 eiro. Taču tā nebija agrīna “melnās piektdienas” izpārdošana – Ķīnas lidsabiedrība saskārās ar tehnisku problēmu, kuras risināšanai bija nepieciešamas divas stundas, un šajā laikā virkne cilvēku paguva sapirkt lētās aviobiļetes – kļūdas biļetes.

Šajā gadījumā “Chine Southern Airlines” nolēma šīs kļūdas biļetes neanulēt. Lai gan citas lidsabiedrības mēdz pieņemt ceļotājiem arī ne tik patīkamus lēmumus, jo, kā raksta “Euronews”, kļūdas biļetes, mēdz būt diezgan bieža parādība.

Tarifa kļūdas, kad biļetes tiek pārdotas par daudz lētāku cenu, nekā tas ir patiesībā, mēdz rasties salīdzinoši bieži. Dažkārt tā ir cilvēka kļūda, dažkārt sarežģītas sistēmas mēdz šādi “pajokot”, kā arī mēdz kļūdīties valūtas konvērtēšanas sistēmas. Atjautīgi ceļotāji steidz šādas kļūdas izmantot, lai nodrošinātu sev lētas biļetes, taču tas ir riskanti.

Vairākas aplikācijas, tostarp “Jacks Flight club” un “Secret Flying”, ir naskas uz šādu tarifu kļūdu izķeršanu. Dažkārt tās redzamas arī, izmantojot “Skyscanner” un “Google Flights”.

Lidsabiedrības gan mēdz laikus pamanīt šādus kļūdainus tarifus un mēdz atcelt šādus lidojumus, pasažieriem atgriežot samaksāto naudu. Dažkārt, ja zaudējumi nav pārāk lieli, biļetes netiek anulētas. Ja ir gadījies izķert aizdomīgi lētu aviobiļeti, vēlams viesnīcu rezervēšanu un citas ar ceļojumu saistītas lietas atstāt uz vēlāku laiku lai nesanāk piedzīvot vilšanos, iesaka “Euronews”

Autors: Jānis Pēteris Bērziņš
Avots: BalticTravelnews /Euronews

1 ceļotājs
Pieaugušie (12+)
Bērni (2-11)
Zīdaiņi (0-2)