Kādas drēbes ir jāģērbj ērtam lidojumam?

03.03.2020
Kādas drēbes ir jāģērbj ērtam lidojumam?
Pirms došanās tālos ceļojumos, daudziem rodas nopietns jautājums par apģērba izvēli lidojuma laikā.

Vieni cenšas apģērbties ērtā sporta tērpā, turpretī citi ietērpjas pieticīgā vasaras apģērbā. Pieredzējuši ceļotāji iesaka apģērbu pēc iespējas pieskaņot ceļojuma galamērķa modei. Taču ir jārēķinās, ka lidojuma laika salona klimats pirms iemigšanas var būt silts, bet miega laikā pasažieriem var kļūt auksts.

Pieredzējuši ceļotāji iesaka trīs svarīgas lietas:

Galamērķis.             

Ceļotājiem pirms lidojuma ir jāiepazīst ceļojuma galamērķis un jāpieskaņojas vietējo iedzīvotāju tradīcijām un modei. Piemēram, uz arābu valstīm nevajadzētu ļoti īsos svārkos vai ļoti dziļu dekoltē. Tāpēc lidojuma laikā ir jāizvēlas neitrālas drēbes, lai, izkāpjot no lidmašīnas, nav jāšokē vietējie iedzīvotāji ar pārāk izaicinošu apģērbu.  Arī lidojuma laikā neitrālas drēbes ļauj saglabāt visu pasažieru labsajūtu, neradot citos papildus emocijas vai reakcijas slēgtā telpā.

Klimata kontrole lidojuma laikā.


Lidojuma laikā gaisa temperatūra salonā var mainīties, tāpēc lidojuma laikā ir jāizvēlas apģērbs, kas nosedz visu ķermeni. Pieredzējuši ceļotāji iesaka tūristiem, atsacīties no ļoti vasarīga apģērba. Lai gan katrā lidmašīna ir noteikts skaits segu, taču to daudzums bieži vien ir par mazu. Ļoti prātīgi ceļojuma somā ir iemest džemperi, jaku, dvieli vai šalli. Sevišķi auksts lidojums ir atceļā uz mājām no silto zemju apmeklējuma.

Drošība.

Pieredzējuši ceļotāji iesaka izvēlēties ērtus apģērbus, kuri lidmašīnas pasažieru evakuācijas gadījumā nekļūtu par traucēkli. Piemēram, izvairīties no apģērbiem, kuriem ir dažādas jostas, šņores vai ķēdes, jo evakuācijas laikā tās varētu aizķerties un bloķēt ātru lidmašīnas pamešanu. Tas pats attiecas arī uz apaviem, lai tie ir ērti un bez augstiem papēžiem, jo evakuācijas gadījumā ar tiem var paklupt un savainot citus pasažierus. Protams, ka šādas ekstrēmas situācijas notiek ļoti reti, taču apģērba izvēles gadījumā šāds faktors ir jāņem vērā.

Lidojumu vēsturē ir bijuši vairāki gadījumi, kad lidmašīnas apkalpe nav ļāvusi lidot pasažieriem, kuri bija ļoti vaļīgi un vulgāri saģērbušies. Piemēram, lidsabiedrība American Airlines atteica lidojumu pasažierei, kura vēlējās lidot no Jamaikas uz Floridu, jo bija ļoti vaļīgi un uzkrītoši seksīgi saģērbusies.

Autors: Jānis Pēteris Bērziņš
Avots: BalticTravelnews.com/travelbook.de
1 ceļotājs
Pieaugušie (12+)
Bērni (2-11)
Zīdaiņi (0-2)