Pirmie tiešie lidojumi starp Dienvidkoreju un Latviju

29.04.2019
Pirmie tiešie lidojumi starp Dienvidkoreju un Latviju
Maijā un jūnijā notiks tiešie lidojumi starp Latviju un Dienvidkoreju. Pagājušajā nedēļā notikušajā preses konferencē, kurā piedalījās Latvijas vēstniecība Dienvidkorejā un vietējā tūrisma aģentūra “Hanjin Travel”, tika paziņots, ka Korejas nacionālā aviokompānija “Korean Air” veiks tiešos čarterlidojumus starp Inčhonu un Rīgu 24. un 31. maijā, kā arī 7. jūnijā.

Kā vēsta “The Korea Times”, “Hanjin Travel” ir lielākā tūrisma aģentūra Dienvidkorejā, un tai ir noslēgts sadarbības līgums ar aviokompāniju “Korean Air”. Tiek norādīts, ka šāds maršruts ievērojami ietaupīs korejiešu tūristu laiku, ceļojot uz Latviju. Līdz šim, lai nonāktu Rīgā, korejiešu tūristiem bija jālido uz Krieviju un pēc tam jāpārsēžas uz kādu no reisiem, kas lido uz Latviju.

    Tūrisma aģentūras ģenerālmenedžeris Parks Dons Jons sacīja, ka maijs un jūnijs tiešajiem reisiem izvēlēts, jo “tas ir labākais laiks gadā, kad tūristiem apmeklēt Latviju”.

Tikmēr Latvijas vēstnieks Dienvidkorejā Pēteris Vaivars sacīja, ka “korejiešu draugi būs patīkami pārsteigti par ēdiena daudzveidību, tīro gaisu un zemi, kā arī par mūsu vēsturi un bagāto kultūru”.

“Šie ir pirmie soļi pareizajā virzienā. Ļoti ceru, ka jau nākamā gada laikā redzēsim ne tikai čartera lidojumus, bet arī regulārus tiešos lidojumus starp Latviju un Dienvidkoreju,” pauda Vaivars.

“Korean Air” uz Rīgu norīkos “Airbus A330-200” lidmašīnas, kurās ir 218 pasažieru vietas. Lidojums Inčhona – Rīga ilgs aptuveni desmit stundas un 15 minūtes. Korean Air piedāvā lētas aviobiļetes uz saviem lidojumiem.

“Hanjin Travel” pārdod ceļojumus uz Rīgu četrās cenu kategorijās – par 2,89 miljoniem vonu (2230 eiro), 2,99 miljoniem vonu (2310 eiro), 3,69 miljoniem vonu (2850 eiro) un 4,89 miljoniem vonu (3775 eiro).

Visas četras programmas ilgst deviņas dienas, un to laikā paredzētas tūristu vizītes arī Igaunijā un Lietuvā. Cenas ir atkarīgas no tā, kādu maršrutu un aktivitātes tūrists izvēlas.

    Tūrisma aģentūra paziņoja, ka pagājušajā nedēļā bija pārdotas vairāk nekā 80% no tūrēm uz Latviju.

Aplēsts, ka pērn aptuveni 10 tūkstoši Dienvidkorejas tūristu apmeklēja Latviju, bet Dienvidkorejā paviesojās 3000 tūristu no Latvijas. Vēstnieks Vaivars norādīja, ka čartera lidojumu galvenais mērķis ir piesaistīt vairāk korejiešu tūristu Latvijai un Baltijai.
1 ceļotājs
Pieaugušie (12+)
Bērni (2-11)
Zīdaiņi (0-2)