Lidojumi uz Lielbritāniju no Latvijas atsāksies 2. janvārī

30.12.2020
Lidojumi uz Lielbritāniju no Latvijas atsāksies 2. janvārī
No 2.janvāra Latvija atsāks starptautisko pasažieru pārvadājumus ar Lielbritāniju, informēja Civilās aviācijas aģentūra.

Naktī no 31.decembra uz 1.janvāri Apvienotā Karaliste (AK) pabeidz izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Aviācijas pasažieri nesaskarsies ar būtiskām izmaiņām, ceļojot no/uz Lielbritāniju.

Lidostā “Rīga” pasažieriem no lidostas procedūru viedokļa izmaiņu pēc Lielbritānijas izstāšanās no ES nebūs. Lielbritānija jau šobrīd ir ārpus Šengenas valstu saraksta, līdz ar to pasažieri iziet robežkontroli, savukārt drošības prasības nosaka starptautiskie normatīvie akti, kas ir vienādi gan Latvijai, gan Lielbritānijai.

Lidsabiedrības “airBaltic” lidojumi uz Lielbritāniju arī turpmāk notiks no Rīgas, Tallinas un Viļņas.  

Vienlaikus ir jāņem vērā šobrīd esošie ierobežojumi lidojumiem no/uz Lielbritāniju saistībā ar Covid-19 vīrusa izplatības ierobežošanu. Šobrīd lidojumi ir aizliegti līdz 2021. gada 1. janvāra plkst. 23.59, bet tie tiks atsākti ar 2.janvāri.

Pasažieriem jāvēršas pie aviokompānijām, lai noskaidrotu, vai tās atsāks izpildīt lidojumus ar 2.janvāri.

CAA vērš uzmanību, ka turpmāk lidojumos uz Lielbritāniju varēs izmantot tikai pasi, kā arī būtiskas izmaiņas skars preču pārvietošanu. Vairāk informācijas par preču pārvietošanās noteikumiem var iegūt Valsts ieņēmumu dienesta mājas lapā.

    Personām, kas ierodas Latvijā no Lielbritānijas, lidostā būs veic Covid-19 testi.

Šo personu laboratoriskā izmeklēšana uz Covid-19 tiks veikta par valsts budžeta līdzekļiem. Gadījumā, ja persona varēs dokumentēti apliecināt, ka ir izslimojusi Covid-19 vai tuvāko 72 stundu laikā jau veikusi testēšanu – persona varēs neveikt testu lidostā.

Arī  Eiropas Slimību profilakses un kontroles centrs rekomendē nodrošināt pēc iespējas plašāku personu, kas ieradušās no šī jaunā koronavīrusa paveida plaši skartajām teritorijām, testēšanu un viņu veselības stāvokļa novērošanu, lai nodrošinātu operatīvu saslimšanas gadījumu noteikšanu un inficēto personu kontaktpersonu apzināšanu, norādīts anotācijā valdības lēmumam par jauniem ierobežojumiem.

Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs sacīja, ka testēšanu ieceļotājiem plānots organizēt aptuveni nedēļu, un tad lemt par tālāko rīcību. Viņš arī norādīja, ka Lielbritānijā vīruss izplatās ļoti strauji.

    Perevoščikovs arī aicināja cilvēkus, kuri ierodas no Lielbritānijas ne ar lidmašīnām, pašiem pieteikts valsts apmaksātajam Covid-19  testam, un to var izdarīt bez ārsta nosūtījuma.   

Viņš arī aicināja cilvēkus, kuri ieceļo no Dienvidāfrikas Republikas, kur izplatās jaunais kronavīrusa paveids, arī pašiem pieteikties testiem>

KONTEKSTS:

Izvērtējot informāciju par jauna Covid-19 paveida izplatīšanos Lielbritānijā, valdība pēc Satiksmes ministrijas ierosinājuma nolēma no 21. decembra līdz 1. janvārim pārtraukt starptautiskos pasažieru pārvadājumus ar Lielbritāniju.  Lielbritānijā esošos tautiešus lūdza necensties pamest pašreizējo atrašanās valsti, bet dažiem desmitiem cilvēku, kuri atbilda stingriem kritērijiem, 28.decembrī

1 ceļotājs
Pieaugušie (12+)
Bērni (2-11)
Zīdaiņi (0-2)