Jaunie ieceļošanas noteikumi Latvijā

13.01.2021
Jaunie ieceļošanas noteikumi Latvijā
No 15. janvāra visiem pasažieriem, ieceļojot Latvijā, jāuzrāda apliecinājums par negatīvu Covid-19 testa rezultātu. Tests jāveic ne agrāk kā 72 stundas pirms iekāpšanas lidmašīnā. Ja pasažieris nebūs spējīgs uzrādīt derīgu apliecinājumu, tam tiks atteikta iekāpšana lidmašīnā. Sertifikātam jābūt rakstītam angļu, franču, vācu, krievu vai izlidošanas valsts oficiālajā valodā.

Noteikti arī izņēmuma gadījumi, kad tests pirms ieceļošanas Latvijā nav jāveic:
- bērniem līdz 11 gadu vecumam
- tranzīta pasažieriem, kuri nepamet lidlauka kontrolējamo zonu
- pārvadātāju darbiniekiem un apkalpes locekļiem
- kravas vai tehnisko reisu apkalpes locekļiem, kuri ierodas Latvijas Republikā vai iziet no tās, veicot darba pienākumus
- personām, kuras ar atbilstošu dokumentu var pierādīt, ka viņi jau ir izslimojuši Covid-19 un kopš pēdējās slimošanas reizes nav pagājuši vairāk kā 3 mēneši
- personām, kuras ir vakcinētas pret Covid-19
- personas, kas ierodas no valstīm, kas iekļautas ES drošo valstu sarakstā
- diplomātiskā korpusa pārstāvjiem
- jūrniekiem, kas dodas uz vai no savas darbavietas
- Igaunijas un Lietuvas pilsoņiem un viņu ģimenes locekļiem, kā arī personām, kas pastāvīgi dzīvo šajās valstīs un kas ieceļo Latvijā tranzīta nolūkos no lidostas “Rīga”.

Negatīvs Covid-19 rezultāts neatbrīvo pasažieri no obligātās pašizolācijas ievērošanas. Pašizolācija / 10 dienas / var tikt pārtraukta tikai atkārtoti veicot Covid-19 testu pašizolācijas piektajā dienā.

Pirms ierašanās Latvijā, visiem pasažieriem ir jāaizpilda elektroniska anketa mājaslapā covidpass.lv. Šīs anketas aizpildīšana ir obligāta visiem pasažieriem – tā ir jāaizpilda ne ātrāk kā 48 stundas pirms Latvijas robežas šķērsošanas.

Līdz 25. janvārim naktīs no piektdienas uz sestdienu un no sestdienas uz svētdienu visiem pasažieriem, kuriem laika posmā no 22:00 līdz 5:00 nepieciešams atstāt savu pastāvīgo dzīvesvietu Latvijā, jāaizpilda pašapliecinājuma forma. Šo formu kopā ar personas apliecinošu dokumentu – pasi vai ID karti – ir jāuzrāda pēc tiesībsargājošo iestāžu pārstāvju lūguma.

Stiprinot epidemioloģiskās drošības pasākumus ceļotājiem, valdība arī lēma par starptautisko pasažieru pārvadājumu aizliegumu atcelšanu, lai nodrošinātu kontrolētu un drošu pārvietošanos. Starptautiskie pasažieru pārvadājumi caur lidostām, ostām, ar autobusiem un dzelzceļa transportu būs atļauti Eiropas Savienības un Eiropas ekonomiskās zonas robežās, kā arī uz Šveici un Apvienoto Karalisti.
Citiem vārdiem sakot, piektdienās publicētajam SPKC Covid-19 saslimstības sarkanajam sarakstam vairs nebūs iepriekšējā nozīmē un lidojumi uz nākamo nedēļu nebūs jāatceļ. Attiecīgi lidojumi uz Viļņu un citiem iepriekš ierobežotiem galamērķiem nākamnedēļ tiks izpildīti pēc plānotā grafika.

1 ceļotājs
Pieaugušie (12+)
Bērni (2-11)
Zīdaiņi (0-2)