travel all world countries and cities

Aviobiļetes: rezervēšanas smalkumi

28.03.2019
Aviobiļetes: rezervēšanas smalkumi
Aviobiļetes ir viena no galvenajām izdevumu pozīcijām, tādēļ ir jāzina, kur meklēt lētākos variantus un kad to labāk darīt. Ekonomiski pamatotāk ir pielāgot savu atpūtu lētām biļetēm nevis otrādāk. Rezervējot biļetes, redzams, ka lidojuma uz konkrēto galamērķi cena dažu dienu amplitūdā ievērojami mainās un ļauj ietaupīt pat vairākus simtus eiro. Ir vēl kāda nianse: ekonomijas nolūkos ir prātīgāk veikt pārlidojumus nedēļas vidū nevis brīvdienās. Tāpat arī lidot ar pārsēšanos, nevis ar tiešo reisu bieži būs finansiāli izdevīgāk. Savukārt pārlidojumi nakts laikā ļaus ietaupīt uz viesnīcas rēķina.

Kā un kur meklēt lētās aviobiļetes?


Lēto biļešu meklētāji ir pats vienkāršākais un drošākais veids, kā atrast viszemākās cenas biļetes. To darbības princips – tiek salīdzinātas aviobiļešu cenas jums vajadzīgajā virzienā starp simtiem aviokompāniju un visu lielo aģentūru piedāvājumiem, izceļot izdevīgākos variantus.

Atrast lētāko aviobiļešu piedāvājumu varēsiet, sekojot, piemēram, šai saitei – Aviobiļešu meklēšana.

Tāpat varat meklēt lētas biļetes zemo cenu lidsabiedrību mājas lapās (airBaltic, Ryanair un Wizz Air). Piesakieties šo aviokompāniju jaunumiem, un jūsu e-pastā nonāks ziņas par aktuālajām akcijām un atlaidēm. Vienīgi lētās biļetes ātri tiek izpirktas, tādēļ jāreaģē nekavējoties. Ieteikums: kā sākuma punkts nav obligāti jānorāda Rīga. Ir vērts paskatīties plašāk – kādus lēto biļešu variantus piedāvā Viļņa, Kauņa un Tallina. Līdz šīm pilsētām vēl ir jānokļūst, tomēr bieži vien, pat iegādājoties autobusa biļeti līdz Viļņai, lidojums uz jūsu izvēlēto pilsētu izrādīsies lētāks, nekā tāds pats lidojums no Rīgas. Turklāt no Viļņas ir pieejami lidojumi uz kūrortiem, uz kuriem no Rīgas aizlidot nevar.

Vēl viens ieteikums, lai ietaupītu – vairākās mājas lapās ir funkcija Zemo cenu kalendārs. Tā dod iespēju atzīmēt konkrētus datumus vai arī veikt meklēšanu uzreiz vairāku mēnešu griezumā.

Aviobiļešu iegādes nianses

Lēto ceļojumu eksperti apgalvo, ka lētākās aviobiļetes var iegādāties tikai noteiktā laikā, jo visu cauru gadu nedēļām ilgi minimālās cenas neviena kompānija nepiedāvās. Tādēļ vienmēr ievērojiet noteikumu – tikko kā rodas iespēja iegādāties lētas biļetes, tā ir jāizmanto. Tikko esat izlasījis ziņu par izpārdošanu vai arī pats atrodat izdevīgu variantu meklētājos, nevilcinieties – pērciet!

Laiks, kad lidmašīnu biļetes ir iespējams iegādāties vislētāk:

* 3-4 mēnešus pirms izlidošanas;

* dažas dienas pirms došanās ceļā.

Atsevišķas aviokompānijas ir gatavas piedāvāt pasažieriem atlaidi, ja viņi ir lojāli to klienti un rezervē biļetes uzreiz vairākiem cilvēkiem. Piemēram, zemcenu aviokompānija “EasyJet” parasti piedāvā atlaidi, ja tiek rezervētas biļetes diviem vai trim cilvēkiem. Atlaide var būt no 7 līdz 10 eiro katrai biļetei. “Wizz Air” ir lojalitātes programma “Wizz Discount Club” – iegādājoties dalību tajā (30 euro diviem vai 50 euro pieciem cilvēkiem), gada laikā jebkuras biļetes var iegādāties kā minimums par 10 euro lētāk.

Ir vēl viens interesants moments – kļūdains izmaksu aprēķins. Jebkura cenu aprēķina programma ir nepilnīga un reizēm pieļauj kļūdas. Visbiežāk tas notiek sarežģītu maršrutu lidojumu gadījumā, taču reizēm tas skar arī vienkāršos lidojumus. Noteikums ir vienkāršs: ja esat atradis neticami lētas aviobiļetes, pērciet tās uzreiz! Nevajag zvanīt uz aviokompāniju vai aģentūru un jautāt, kāpēc cena ir tik zema. Kļūdains aprēķins tamdēļ arī ir kļūdains, ka par to neviens nezina. Savukārt, tikko par šo faktu uzzinās aviobiļešu tirgotājs, veiksme būs palaista vējā.

Visbeidzot – neaizmirstiet par autobusiem! Biļešu cenas tāliem braucieniem pa Eiropu, braucot ar autobusu, ir nedaudz zemākas, nekā tās būtu, ceļojot ar lidmašīnu vai vilcienu. Līdzi ņemiet tikai to, bez kā patiešām nevar iztikt, un neapgrūtiniet sevi ar lieku bagāžu. Rezultātā nebūs ilgi jāgaida bagāžas izsniegšana, jābaidās, ka tā var pazust, kā arī nenāksies maksāt par pārsniegto svaru (zemo cenas lidsabiedrībās jebkura bagāža tiek apmaksāta atsevišķi). Arī pārvietoties pa lidostu galamērķī būs daudz vieglāk un patīkamāk, ja jums nebūs jāstiepj milzīgi koferi un smagas somas.

1 ceļotājs
Pieaugušie (12+)
Bērni (2-11)
Zīdaiņi (0-2)