Darbu sāk jauns tūrisma operators Itaka Latvija

10.03.2019
Darbu sāk jauns tūrisma operators Itaka Latvija
Latvijā darbu sāk jauns tūrisma operators “Itaka Latvija”, piektdien tūrisma operatora “Itaka” preses konferencē stāstīja “Itaka Latvija” izpilddirektors Dominiks Milovskis.

Viņš sacīja, ka 2019. gada vasaras sezonai “Itaka Latvija” no Rīgas lidostas piedāvās piecus virzienus, kuriem var jau rezervēt ceļojumus agrās rezervēšanas akcijās. Lidojumus var rezervēt uz Turcijas pilsētām Izmira un Bodruma, Grieķiju – Krētas rietumu daļas pilsētu Hanju, kā arī piedāvās lidot ar čarterreisiem uz Albāniju un Madagaskaru.

Savukārt tūristiem, kas ceļos caur Lietuvu, tiks piedāvāti 11 galamērķi no vairākām Lietuvas lidostām.

Runājot par ieguldītajām investīcijām “Itaka Latvija”, Milovskis teica, ka “Itaka Latvija” izveidē “nebija nepieciešamas augstas investīcijas, jo Latvijā strādās pieci cilvēki”. Savukārt, kāda ir ieguldītā investīciju summa, Milovskis neatklāja. Tāpat viņš neatklāja, kāda būs tūrisma operatora mārketinga budžeta summa.

Savukārt “Itaka” prezidents Mariušs Jančuks papildināja, ka nākamajā gadā “Itaka Latvija” attīstībā plāno investēt ne vairāk kā 1,5 miljonus eiro.

Pagājušā gada jūnijā tika panākta vienošanās, ka “Itaka” iegādāsies Lietuvas tūrisma operatoru “Novaturas”, kas Latvijā strādā ar zīmolu “Novatours”. Tomēr novembrī “Novaturas” lielākais akcionārs Polijas privātā kapitāla investīciju fonds “Enterprise Investors” paziņoja, ka atteicies no plāniem pārdot “Novaturas”, šo lēmumu pamatojot ar “Novaturas” dinamisko izaugsmi un tā finanšu rezultātiem, kā arī neiespējamību paredzēt regulējošo procesu ilgumu”. Šomēnes “Novaturas” paziņoja, ka plāno kotēt akcijas Varšavas un Viļņas biržās.

“Itaka Holdings”, kas pieder Polijas kapitālam, ir lielākais tūrisma operators Centrālajā un Austrumeiropā. Polijā tas kontrolē 34% tirgus. 2018. gadā tūrisma operatora apgrozījums bija 2,5 miljoni zloti (581 980 eiro).

“Itaka Latvija” darbības licenci saņēma šī gada 5. decembrī, un tā apdrošināšanas garantija ir 30 000 eiro.

Kā liecina “Firmas.lv” informācija, “Itaka Latvija” reģistrēta 2018. gada 30. oktobrī, un tās pamatkapitāls ir 2800 eiro. Kompānija pilnībā pieder Polijā reģistrētai kompānijai “Itaka Holding Sp. Z o.o.

ZANE BITERE, LETA / DELFI.lv

1 ceļotājs
Pieaugušie (12+)
Bērni (2-11)
Zīdaiņi (0-2)