Wizz Air saņem pēdējo Airbus lidmašīnu A321ceo

07.09.2019
Wizz Air saņem pēdējo Airbus lidmašīnu A321ceo
Rīgā, 2019. gada 2. septembrī. Wizz Air, viena no Eiropas visstraujāk augošajām lidsabiedrībām un lielākais zemizmaksu pārvadātājs Centrāleiropā un Austrumeiropā, šopēcpusdien sasniegs svarīgu robežu — saņems pēdējo jauno Airbus lidmašīnu A321ceo ar HA-LTI reģistrāciju.

Šī ir Wizz Air 119. lidmašīna un pēdējā, kurai ir uzstādīts ražotāja pašreizējais dzinēja variants (ceo). Turpmāk visas jaunās Airbus lidmašīnas tiks piegādātas ar ultramoderno un efektīvo jauno dzinēja variantu (neo). Tas nostiprinās Wizz Air pozīcijas pasaules zaļāko lidsabiedrību vidū.

Airbus lidmašīnas A321ceo ļāva WIZZ kļūt par drošāko un visstraujāk augošo lidsabiedrību Eiropā, kā arī par pakalpojumu sniedzēju ar viszemākajām izmaksām nozarē. Lidmašīnu jaunās paaudzes dzinēji un salona etalonkonstrukcija nozarē vien nodrošina degvielas izmaksu ietaupījumu par 20 procentiem. A321neo ir ievērojami draudzīgākas videi ar trokšņa līmeņa un slāpekļa oksīda izplūdes samazinājumu gandrīz par 50 procentiem salīdzinājumā ar iepriekšējās paaudzes lidmašīnām. A320neo un tās atvasinātajos lidmašīnu saimes lidaparātos ir izveidotas un ieviestas jaunākās tehnoloģijas, kas tās padara par visefektīvākajām vienejas lidmašīnām pasaulē.

Pašlaik Wizz Air avioparkā ir 119 lidmašīnu (72 A320ceo, 41 A321ceo un 6 A321neo), turklāt lidsabiedrība ir veikusi rekordlielu Airbus lidmašīnu pasūtījumu (273 A320neo, A321neo un A321neo XLR), kas pārspēj jebkuras citas lidsabiedrības pasūtījuma apjomu. Pasūtījuma izpilde palielinās avioparku līdz 300 lidmašīnām, kas pārvadā 100 miljonus pasažieru gadā, ko atbalsta 10 tūkstošu kolēģu kolektīvs. Pasūtījumā ir iekļautas 20 varianta A321XLR (īpaši tālas darbības) lidmašīnas. Tas ļaus Wizz Air lidot 7–8 stundas ilgos maršrutos tikpat efektīvi kā īsākos reisos. Lidmašīnu palielinātā lidojumu tāluma iespēja ļaus Wizz Air vēl vairāk paplašināt tīklu un savienot punktus WIZZ kartē, kas pašlaik nav sasniedzami.

Lidsabiedrību informācijas dienesta CH-AVIATION dati liecina, ka lidsabiedrību vidū ar vismaz 100 lidmašīnām Wizz Air ar lidmašīnu vidējo vecumu 5,43 gadi ekspluatē ceturto jaunāko avioparku pasaulē un visjaunāko avioparku zemizmaksu lidsabiedrību vidū. Modernajam un labi koptajam avioparkam bija būtiska loma, lai AirlineRatings.com vērtējumā Wizz Air nesen tiktu nosaukts par vienu no desmit drošākajiem zemizmaksu pārvadātājiem 2019. gadā.

Modernais avioparks, kurā ir daudz pasaules visefektīvāko vienejas lidmašīnu, ir padarījis Wizz Air par viszaļāko lidsabiedrību Eiropā 2019. gada jūnijā ar tikai 57,3 g ogļskābās gāzes izplūdi uz pasažierkilometru. Pēdējos gados šis skaitlis nepārtraukti samazinās. Wizz Air ir apņēmusies līdz 2030. gadam turpināt samazināt ogļskābās gāzes izplūdi uz vienu pasažieri par 34 %.

Wizz Air Holding valdes priekšsēdētāja vietnieks un ekspluatācijas direktors Dīderiks Pens sacīja: „Šodien ar prieku uzņemam avioparkā pēdējo A321ceo. Airbus A321ceo ir izšķirīga loma Wizz Air attīstībā. Tās mums ir palīdzējušas kļūt par vienu no zaļākajām, drošākajām un visstraujāk augošajām lidsabiedrībām Eiropā, kā arī par pakalpojumu sniedzēju ar viszemākajām izmaksām nozarē. Un pat vēl labāk — turpmāk katrā jaunā Airbus A320 saimes lidmašīnā, kas pievienosies mūsu avioparkam, būs ierīkota viena no modernākajām un videi draudzīgākajām dzinēju tehnoloģijām mūsdienu aviācijā. Mēs turpināsim nodrošināt lētu un augsti kvalitatīvu lidojumu iespējas, vienlaikus nepārtraukti samazinot ietekmi uz vidi uz vienu pasažierkilometru. Ceram drīzumā ieraudzīt cienījamos pasažierus kādā no mūsu modernajām lidmašīnām.”

Par Wizz Air


Wizz Air ir lielākā zemizmaksu lidsabiedrība Centrāleiropā un Austrumeiropā, kas ekspluatē 119 lidmašīnu Airbus A320 un Airbus A321 parku un no 25 bāzēm piedāvā lidojumus vairāk nekā 650 maršrutos, savienojot 149 galamērķus 44 valstīs. Wizz Air vairāk nekā 4500 aviācijas speciālistu kolektīvs nodrošina izcilu apkalpošanu un ļoti zemas aviobiļešu cenas, padarot Wizz Air par vairāk nekā 34 miljonu pasažieru izvēli 2018. gadā. Wizz Air akcijas tiek kotētas Londonas fondu biržā ar kodu WIZZ, un uzņēmums ir iekļauts indeksos FTSE 250 un FTSE All-Share Indices. Wizz Air ir reģistrēta saskaņā ar Starptautiskās gaisa transporta asociācijas (IATA) Ekspluatācijas drošības auditu (IOSA), kas ir lidsabiedrību drošuma atzīšanas etalons visā pasaulē. Pasaules vienīgā lidsabiedrību drošuma un piedāvājumu novērtēšanas aģentūra airlineratings.com nesen ir nosaukusi uzņēmumu par vienu no desmit visdrošākajām lidsabiedrībām pasaulē, un par 2019. gada lidsabiedrību to ir atzinis Air Transport Awards — vienīgais starptautiskais apbalvojums, kas tiek piešķirts gada izcilniekiem aerokosmiskajā nozarē

1 ceļotājs
Pieaugušie (12+)
Bērni (2-11)
Zīdaiņi (0-2)