Wizz Air paziņo par 20 Airbus lidmašīnu A321XLR pasūtījumu

29.06.2019
Wizz Air paziņo par 20 Airbus lidmašīnu A321XLR pasūtījumu
Parīzē, 2019. gada 19. jūnijā. Lielākā zemizmaksu lidsabiedrība Centrāleiropā un Austrumeiropā Wizz Air Holdings Plc (turpmāk — Wizz Air vai uzņēmums) šodien paziņoja, ka Indigo Partners vienošanās ietvaros ir parakstījusi saprašanās memorandu ar Airbus S. A. S. (turpmāk — Airbus) par daļas savu pastāvošo iespēju izmantošanu, lai iegādātos 20 Airbus lidmašīnu A321XLR. Šis pasūtījums tiks piegādāts triju gadu laikā, sākot no 2023. gada. Lai nodrošinātu pilnīgu saderību ar pašreizējo Wizz Air avioparku, variants A321XLR tiks ekspluatēts ar 239 sēdvietām tāpat kā A321neo. Turklāt lidmašīnas XLR var izmantot Wizz Air pašreizējā tīklā ar tādu pašu efektivitāti. Pasūtījuma pabeigšana ir attiecīgi jāapstiprina Wizz Air akcionāriem.

„A321XLR ir sava veida visrentablākā lidmašīna un, ņemot vērā tās palielināto lidojuma tālumu, sniedz Wizz Air nozīmīgu iespēju tālāk paplašināt tīklu un savienot punktus WIZZ kartē, kas pašreiz nav sasniedzami. Pašlaik par lielu prieku klientiem mēs lidojam vairākos 5–6 stundas ilgos maršrutos, bet XLR paplašinās mūsu izcilo vērtības un pakalpojumu piedāvājumu uz 7–8 stundas ilgiem maršrutiem,” sacīja Wizz Air vadītājs Jožefs Vāradi. „Airbus lidmašīnām A321XLR raksturīgais ekonomiskums palielinās mūsu konkurences priekšrocības, veicinot pieprasījumu pēc avioceļojumiem Centrāleiropā un Austrumeiropā, kā arī ārpus tām un vienlaikus samazinot mūsu ietekmi uz vidi. A320neo saimes lidmašīnas ir izrāviens, kas uzlabo Wizz Air zemo cenu modeli un neapstrīdamo līderību izmaksu ziņā Eiropā.”

Pēc šodienas paziņojuma Wizz Air iesniegto neizpildīto apstiprināto pasūtījumu apjoms Airbus ir 276 lidmašīnas ar piegādēm līdz 2026. gadam.


Par Wizz Air


Wizz Air ir zemizmaksu lidsabiedrība Centrāleiropā un Austrumeiropā, kas ekspluatē 113 lidmašīnu Airbus A320 un Airbus A321 parku un no 25 bāzēm piedāvā lidojumus vairāk nekā 650 maršrutos, savienojot 146 galamērķus 44 valstīs. Wizz Air vairāk nekā 4500 aviācijas speciālistu kolektīvs nodrošina izcilu apkalpošanu un ļoti zemas biļešu cenas, padarot Wizz Air par vairāk nekā 34 miljonu pasažieru izvēli 2018. gadā. Wizz Air akcijas tiek kotētas Londonas fondu biržā ar kodu WIZZ, un uzņēmums ir iekļauts indeksos FTSE 250 un FTSE All-Share Indices. Wizz Air ir reģistrēta saskaņā ar Starptautiskās gaisa transporta asociācijas (IATA) Ekspluatācijas drošības auditu (IOSA), kas ir lidsabiedrību drošuma atzīšanas etalons visā pasaulē. Nesen uzņēmums ir saņēmis visaugstāko septiņzvaigžņu drošuma novērtējumu no pasaules vienīgās lidsabiedrību drošuma un piedāvājumu novērtēšanas aģentūras airlineratings.com, kā arī slavenais gadskārtējais izdevums Aviation 100, kas izsaka atzinību par gada izcilāko veikumu aerokosmiskajā nozarē, ir atzinis uzņēmumu par 2017. gada labāko lidsabiedrību Eiropā. Wizz Air piedāvā lētas aviobiļetes uz saviem lidojumiem.

Wizz Air Group
19.06.2019

1 ceļotājs
Pieaugušie (12+)
Bērni (2-11)
Zīdaiņi (0-2)