Piecas galvenās atziņas par biznesa klasi ar lidsabiedrību ar Turkish Airlines

22.01.2020
Piecas galvenās atziņas par biznesa klasi ar lidsabiedrību ar Turkish Airlines
Autors: Aivars Mackevičs
Avots: BalticTravelnews.com

Vispirms vēlos atbalstīt starptautiski izskanējušo ideju, ka ekoloģisku apsvērumu dēļ lidojumos līdz 1000 kilometriem biznesa klasi būtu jāaizliedz. Taču tālākos lidojumos, kuru ilgums pārsniedz vismaz 4 stundas un vairāk, manuprāt, biznesa klases piedāvājums šķiet jau racionāls risinājums vairāku faktoru dēļ.

Pirmās sajūsmas emocijas ir jau norimušas, jo lidojums ar lidsabiedrību «Turkish Airlines»  biznesa klasē bija 2019. gada decembrī, maršrutā Rīga – Stambula – Denpasara (Bali) turp un atpakaļ.  Tāpēc tagad var atcerēties tieši tās svarīgākās lietas, kas atmiņā ir kļuvušas par pieredzi nākotnes ceļojumu lēmumiem.

Piecas atziņas lidojumiem ar «Turkish Airlines» biznesa klasē:

Biznesa klases vislielākā priekšrocība ir telpa, ko lidsabiedrība tieši Tev piedāvā lidojuma laikā. Maršrutā Rīga – Stambula biznesa klase piedāvā sēdvietu, kur kājas var izstiept arī cilvēks ar 2 metru augumu un gurnus krēslā var ērti iebīdīt ar XXXL izmēra biksēm. Taču lidojums no Stambulas uz Denpasaru ar jauno Boeing 787-9 ir jau pavisam cits līmenis, kur katram biznesa pasažierim ir sava kapsula. Tā ļauj ērti sēdēt, atgulties un arī gulēt kā gultā. Kādā no virzieniem bioloģiskais ritms noteikti sakritīs ar gulēšanas laiku un pēc 8 stundu miega nākošā diena būs enerģiski pilnvērtīga. Mans personiskais ieteikums labam miegam tālam lidojumam: diennakti pirms lidojuma sevi ir fiziski jānoslogo, mazāk jāpaguļ un jāēd.

Biznesa klases otrā lielākā priekšrocība ir serviss, ko piedāvā lidojuma pavadoņi. «Turkish Airlines» ļoti rūpējas par ēdienkarti un cilvēks ar vājāku raksturu lidojuma laikā var pārēsties un pat piedzerties. Ēdienu un dzērienu piedāvājums ir plašs un arī ļoti garšīgs. Tas ir jāatzīst atkal un atkal, ka turku piedāvātā ēdienkarte atbilst ļoti daudzu pasažieru vēlmēm. Ja salīdzina ar Somijas lidsabiedrības «Finnair» biznesa klases servisu, tad somu stjuarti, kuri bieži vien ir gados vecāki cilvēki, prot vairākas Eiropas lielo nāciju valodas un vinnē ar "mammas servisa" priekšrocībām. Es ieteiktu «Turkish Airlines» ēdienkartes komunikācijai izmantot iebūvētos displejus, kuros vairākās svešvalodās varētu izlasīt, pasūtīt un novērtēt visus pakalpojumus lidojuma laikā. Tas laikam ir arī vienīgais kritikas punkts «Turkish Airlines» biznesa klasei, kas man personīgi traucēja pilnā apmērā saprast un izbaudīt visu piedāvājuma klāstu lidojuma laikā, proti, svešvalodu piedāvājums. Uzskatu, ka krievu un vācu valodai ir jābūt kā alternatīvai angļu un turku valodai. Man patīk «Turkish Airlines» pavadošā personāla dzīvīgums un enerģija, jo ir sajūta, ka viņi lidojuma laikā atrisinās jebkuru manu problēmu.

Trešā lielā priekšrocība biznesa klasē ir tualetes pieejamība gandrīz jebkurā laikā. Tā kā cilvēku daudzums uz vienu tualeti biznesa klasē ir ievērojami mazāks, tad tas rada daudz labākus apstākļus tās pieejamībai un tīrībai. Katram biznesa klases pasažierim tiek izsniegts plašs tualetes piederumu komplekts no pasaulē pazīstamiem zīmoliem, kas garantē lidojuma laikā visu nepieciešamo - sākot no zobu birstes līdz čībiņām. Ļoti svarīgs faktors, par ko noklusē ceļojuma aģentūras un arī «Turkish Airlines» lidsabiedrība, ir tas, ka biznesa klases salonā ir ļoti laba klimata kontrole, kas ļauj netraucēti palaist sīku pirdienu un neviens netiks ar to traucēts. Cilvēki, kuri 13-14 stundu garā lidojumā vēlas justies vairāk vai mazāk brīvi, šo komforta sajūtu novērtēs ļoti atzinīgi, lai nenokļūtu kaunpilnā situācijā, kad Tu krāc savam lidojuma kaimiņam tieši ausī vai pārbīsties no sava ķermeņa gaisa noplūdes.


Ceturtā lielā priekšrocība biznesa klasē ar «Turkish Airlines» ir «Business Lounge» izmantošanas iespēja Rīgā, Stambulā un Bali lidostā. Par šo punktu es uzrakstīšu atsevišķu novērtējuma rakstu. Vienīgais mīnuss vāja rakstura cilvēkiem - biznesa klases pasažieris pieēdas «Business Lounge» un pēc tam turpina ēst lidojuma laikā. Tas viss ir par daudz. Protams, biznesa klases pasažieri kā pirmie un bez rindas var doties uz lidmašīnu un arī izkāpt no lidmašīnas. Tas atsevišķos gadījumos nodrošina arī biznesa klases transportu starp lidmašīnu un lidostu, ja lidaparāts nav noparkojies pie paša lidostas termināļa. «Turkish Airlines» biznesa klases nododamā bagāža, ar iespēju aizpildīt to līdz 40 kg, ļauj ceļot pasažierim ar lielu mantu un suvenīru koferi (ekonomiskās klases nododamā bagāža drīkst būt 30 kg smaga). Biznesa klasē man bija tik ļoti liela pārliecība, ka «Turkish Airlines» manu bagāžu nu nekādi nepazaudēs un es pie ceļojuma apdrošināšanas ieliku atteikuma ķeksīti iespējai - bagāžas nozaudēšanas gadījumam.

Piektā lielā priekšrocība lidojuma laikā ar «Turkish Airlines» ir multimediji. Biznesa klases pasažieriem katram ir pieejams savs lielais ekrāns un ļoti labas kvalitātes austiņas, kuras pusstundu pirms lidojuma beigām vienkārši tiek noņemtas. Tas mani samulsināja, ka lidsabiedrība tā īsti neuzticas pasažieriem, jo tie augstvērtīgās austiņas var paņemt līdzi koferī kā suvenīru. Tā problēma būtu jārisina kaut kā citādi. Filmu piedāvājums vairākās svešvalodās, mūzikas žanra izvēle un lidojuma datu pieejamība padara lidojumu daudz īsāku laika ziņā un ļauj atbrīvoties no ikdienas rūpēm. Lidojuma laikā var ērti strādāt ar savu personisko klēpjdatoru, uzlādēt visas elektroniskās ierīces un izmantot arī interneta savienojumu (neizmantoju). Līdz ar to 12-14 stundu garais lidojums ar 8 stundu miegu gultas režīmā, 1-2 filmām un divām bagātīgām ēdienreizēm tiek padarīts par komfortablu ceļojumu,  kuram gala summā ir pieklājīgs eiro cipars par izcilu pašsajūtu, ja tādu var atļauties.

1 ceļotājs
Pieaugušie (12+)
Bērni (2-11)
Zīdaiņi (0-2)