Ryanair sāks lidojumus no Palangas uz Dublinu

26.09.2019
Ryanair sāks lidojumus no Palangas uz Dublinu
Īrijas zemo cenu lidsabiedrība “Ryanair” nākamā gada martā plāno sākt reisus starp Lietuvas kūrortpilsētu Palangu un Īrijas galvaspilsētu Dublinu.

Lidsabiedrība paziņoja, ka reisi starp Palangu un Dublinu nākamā gada vasaras lidojumu sezonā notiks trīs reizes nedēļā.

Pašlaik “Ryanair” Lietuvā tiešos reisus uz Dublinu piedāvā no Viļņas un Kauņas.

Par Ryanair

"Ryanair" akcionāri vienojas par €100 miljonu bonusu O'Līrijam; viņam ir jāizpilda viens nosacījums

“Ryanair” akcionāri pēc plašām diskusijām tomēr apstiprinājuši bonusu shēmu, kas lidsabiedrības vadītājam Maiklam O’Līrijam ļaus nopelnīt vairāk nekā 100 miljonus eiro piecu gadu laikā. Bonusu shēma paredz, ka O’Līrijam ir jācenšas dubultot kompānijas ienesīgumu vai arī akciju cenu. Šo shēmu apstiprināja 50,5% akcionāru, vēsta Īrijas medijs RTE.

O’Līrijs jau Februārī paziņoja, ka viņš gatavojas vēl vismaz piecus gadus vadīt Eiropā lielāko zemu cenu aviokompāniju. Pēdējo divu gadu laikā “Ryanair” akciju cena ir ievērojami kritusies, un tas saistāms ar dažādiem faktoriem, to vidū ar “Boeing 737 MAX” lidmašīnām, un pats galvenais – ar konfliktiem, kas saistīti ar darbinieku arodbiedrībām.

O’Līrijs norāda, ka drošības apsvērumu dēļ noteiktais “Boeing 737 MAX” lietošanas aizliegums beigsies jau drīzumā.

“Mums ir plāns B – mēs tuvākā gada laikā samazinām savu izaugsmi, līdz ar to – samazinām arī izpārdošanas un paaugstinām biļešu cenas. Akcionāri no tā iegūs, bet patērētāji zaudēs. Ilgākā termiņā skatoties – esmu pārliecināts, ka saglabājot zemas cenas, būs arī peļņa, kas ļaus gūt labumu ne tikai akcionāriem, bet arī patērētājiem. Es gan ticu, ka tuvāko divu gadu laikā mēs varēsim atjaunot savu floti ar jaunām lidmašīnām,” sacīja O’Līrijs.

Jāpiebilst, ka “Ryanair” ir pasūtījis 210 “Boeing 737 MAX” lidmašīnas. Bija paredzēts, ka tās lidsabiedrības flotē nonāks šī gada beigās, taču tagad termiņš ir atlikts līdz marta beigām – aprīļa sākumam.

Tāpat “Ryanair” šefam nāksies pieņemt daudz sāpīgu lēmumu, lai palielinātu kompānijas finanšu rādītājus. Viņš sacīja, ka, visticamāk, darbu zaudēs 500-700 aviosabiedrības darbinieki. Savukārt pašam O’Līrijam jārēķinās ar algas samazinājumu – ja iepriekš viņš par darbu lidsabiedrības vadībā saņēma aptuveni vienu miljonu eiro gadā, tad jaunais darba līgums paredz, ka viņš saņems 500 000 eiro gadā.

1 ceļotājs
Pieaugušie (12+)
Bērni (2-11)
Zīdaiņi (0-2)