Ryanair piloti Īrijā paziņo par divu dienu streiku

15.08.2019
Ryanair piloti Īrijā paziņo par divu dienu streiku
Īrijas zemo cenu aviokompānijas “Ryanair” piloti Īrijā nākamnedēļ divas dienas streikos, trešdien paziņoja viņu arodbiedrība, saasinoties kompānijas iekšējam strīdam par darba samaksu.

Īrijas arodbiedrība “Forsa”, kas ir Īrijas Aviosabiedrību pilotu asociācijas (IALPA) mātesorganizācija, paziņoja, ka tieši nodarbinātie piloti streikos 48 stundas no 22.augusta rīta līdz 23.augusta vakaram, pieskaņojoties streikam, ko plāno rīkot Lielbritānijas piloti.

Paziņojums par streiku tika iesniegts “Ryanair” galvenajam birojam Dublinā pēc tam, kad vidutāja mēģinājums panākt vienošanos trešdien nonāca strupceļā.

“Forsa” paziņoja, ka IALPA martā iesniegusi detalizētu priekšlikumu, “mēģinot panākt darba samaksas līmeņus un struktūras, kas atbilst nozares normām”, kā arī “priekšlikumus par pensijām, darba apstākļiem un ar to saistītiem jautājumiem”.

“IALPA mēģina panākt darba samaksas līmeņus, kādus tā uzskata par ierastiem un konkurētspējīgiem komerciālo aviosabiedrību nozarē, no kompānijas, kura pērn guva ievērojamu peļņu viena miljarda eiro apmērā,” sacīja “Forsa” nacionālā sekretāre Andžela Kērka.

“Viņi man sacīja, ka jūtas spiesti paziņot par potenciāli graujošu streiku un viņus uz to spiež kompānija, kura, šķiet, nevēlas vai nespēj risināt sarunas profesionālā, caurredzamā un konstruktīvā veidā,” teica Kērka.

“Ryanair” piloti Lielbritānijā 7.augustā paziņoja, ka ir nobalsojuši par streiku rīkošanu tuvāko nedēļu laikā savā strīdā ar darba devēju par darba apstākļiem un samaksu.

Lielbritānijas Aviolīniju pilotu asociācijas (BALPA) biedri ar četrām balsīm pret vienu nolēma atbalstīt rīcības kampaņu. Streiki tiks rīkoti no 22. līdz 23.augustam un no 2. līdz 4.septembrim.

BALPA paziņoja, ka “Ryanair” nav standarta darba līgumu, kādus gaidītu jebkura arodbiedrība. “Mūsu pretenzijas ietver daudzus jautājumus, tai skaitā pensijas, licences zaudēšanas apdrošināšanu, maternitātes pabalstus, citus pabalstus, un godīgu, caurskatāmu un konsekventu darba samaksas struktūru,” teikts arodbiedrības paziņojumā.

“Ryanair” šā biznesa gada pirmajā ceturksnī, kas noslēdzās jūnijā, strādāja ar 243 miljonu eiro tīro peļņu, un tas ir par 21% mazāk nekā attiecīgajā laika periodā pirms gada. Peļņas kritums galvenokārt tiek skaidrots ar izdevumu pieaugumu, sīvāku konkurenci un neskaidrībām, ko rada gaidāmā Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības.

Tāpat “Ryanair” norādīja, ka aviokompānija bijusi spiesta samazināt aviobiļešu cenas, lai varētu konkurēt piesātinātajā īso maršrutu tirgū Eiropā.

Tikmēr lidsabiedrības pārvadāto pasažieru skaits ceturksnī pieaudzis par 11% un sasniedzis 42 miljonus.

1 ceļotājs
Pieaugušie (12+)
Bērni (2-11)
Zīdaiņi (0-2)