Ryanair Francijai jāatmaksā nelikumīgā valsts palīdzība 8,5 miljonu eiro apmērā

03.08.2019
Ryanair Francijai jāatmaksā nelikumīgā valsts palīdzība 8,5 miljonu eiro apmērā
EK liek "Ryanair" atmaksāt Francijai nelikumīgu valsts palīdzību 8,5 miljonu eiro apmērā.

Īrijas zemo cenu aviokompānijai Ryanair jāatmaksā Francijai 8,5 miljoni eiro, ko tā nelikumīgi saņēmusi kā valsts palīdzību, paziņojusi Eiropas Komisija (EK)

Ryanair un tās meitasuzņēmums AMS no 2010. līdz 2017.gadam saņēma šos līdzekļus no valsts finansētās Francijas tūrisma asociācijas APTFE, lai aviokompānijas interneta vietnē reklamētu Francijas dienvidu pilsētu Monpeljē un tās apkārtni kā tūrisma galamērķi.

EK konstatējusi, ka "šie maksājumi par labu Ryanair, kas pamatoti ar mārketinga līgumiem, neatbilda APTFE faktiskajām mārketinga vajadzībām, bet kalpoja vienīgi kā stimuls Ryanair, lai tā turpinātu darboties Monpeljē lidostā".

Šie maksājumi "deva Ryanair negodīgas un selektīvas priekšrocības salīdzinājumā ar konkurentiem un nodarīja kaitējumu citiem reģioniem un reģionālajām lidostām", norādījusi EK konkurences komisāre Margrēte Vestagere.

"Atbilstoši ES noteikumiem par valsts palīdzību tas ir nelikumīgi. Francijai tagad ir jāatgūst nelikumīgā valsts palīdzība," uzsvērusi Vestagere.

Šogad aprīlī Ryanair pārtrauca veikt reisus no Monpeljē lidostas.

1 ceļotājs
Pieaugušie (12+)
Bērni (2-11)
Zīdaiņi (0-2)