Oktobrī darbu Rīgas lidostā uzsāks jauna lidsabiedrība flydubai

17.02.2024
Oktobrī darbu Rīgas lidostā uzsāks jauna lidsabiedrība flydubai
No 2024. gada 11. oktobra darbu Rīgā uzsāks Apvienoto Arābu Emirātu aviokompānija “flydubai”, kas trīs reizes nedēļā piedāvās ceļotājiem lidojumus starp Rīgu un Dubaiju.

Aviokompānija 15. februārī izziņoja plānus šā gada laikā sākt lidojumus no Dubaijas uz Rīgu, Bāzeli, Tallinu un Viļņu, palielinot savu maršrutu tīklu Eiropā līdz 43 galamērķiem 21 Eiropas valstī.

“flydubai” izpilddirektors Gheits Al Gheits uzsver: “Mūsu jaunie maršruti uz Baltijas reģionu un Šveici ļaus ceļotājiem vēl ērtāk sasniegt Dubaiju, gan lai viesotos tajā, gan izmantotu Dubaijas kā aviācijas centra piedāvātās iespējas tālākiem savienotajiem lidojumiem.” “flydubai” galamērķu kartē iekļauti lidojumi, piemēram, uz Malaiziju, Maldīvu salām, Mombasu, Šrilanku, Taizemi un Zanzibāru.

Jaunajos maršrutos lidsabiedrība izmantos savus jaunākos  “Boeing 737” gaisa kuģus. Lidojumos, kas notiks nu Dubaijas lidostas 3. termināļa, būs pieejamas gan biznesa, gan ekonomiskās klases sēdvietas. Turp un atpakaļ lidojums no Rīgas uz Dubaiju izmaksās, sākot no 380 eiro ekonomiskajā klasē līdz 1370 eiro biznesa klasē.
Lidojums starp Rīgu un Dubaiju ilgs aptuveni sešas stundas un 40 minūtes, norādīts "flydubai" mājaslapā.
Aviobiļetes lidojumiem starp Rīgu un Dubaiju jau ir nopērkamas mājaslapā aviokase.lv, “flydubai” aplikācijā, kā arī ceļojumu aģentūrās. Pilns lidojumu saraksts pieejams.
Jau vēstīts, ka lidostā "Rīga" pagājušajā gadā apkalpoti kopumā 6,63 miljoni pasažieri, kas ir par 23% vairāk nekā 2022.gadā, taču par 15% mazāk nekā 2019.gadā pirms Covid-19 pandēmijas.

Lidosta "Rīga" 2023.gada deviņos mēnešos strādāja ar 54,512 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 30,8% vairāk nekā attiecīgajā periodā gadu iepriekš, vienlaikus uzņēmuma peļņa pieauga par 72% - līdz 5,268 miljoniem eiro.

Starptautiskā lidosta "Rīga" ir lielākais aviosatiksmes mezgls Baltijas valstīs.

Par “flydubai”

Dubaijā bāzētās lidsabiedrības maršrutu tīklā ir vairāk nekā 125 galamērķi 58 pasaules valstīs Āfrikā, Vidusāzijā, Kaukāzā, Eiropā, Persijas līča reģionā, Tuvajos Austrumos, Indijā un Dienvidaustrumāzijā. Lidsabiedrībai ir 85 lidmašīnu flote. Kopš darbības uzsākšanas 2009. gadā lidsabiedrība pārvadājusi vairāk par 100 miljoniem pasažieru.

1 ceļotājs
Pieaugušie (12+)
Bērni (2-11)
Zīdaiņi (0-2)