Vācijas aviogrupas Lufthansa uzņēmums Latvijā vēlas izveidot datu pakalpojumu centru ar 300 darbavietu

14.04.2019
Vācijas aviogrupas Lufthansa uzņēmums Latvijā vēlas izveidot datu pakalpojumu centru ar 300 darbavietu
Eiropas lielākās aviokompānijas Lufthansa grupas uzņēmums Latvijā iecerējis izveidot jaunu datu pakalpojumu centru ar 300 darbavietu. Tajā paredzēts sniegt dažādus IT pakalpojumus aviokompānijām.

Latvijas amatpersonas to uzskata par labu zīmi – šāds solis varētu palīdzēt arī citu investīciju piesaitē.

90. gadu pirmajā pusē dibinātais uzņēmums “Airo Catering Services Latvija” piegādā ēdienu aviokompānijām un citviet. Tas darbojas zem LSG Sky Chefs zīmola un ir daļa no Eiropas lielākās aviokompānijas Lufthansa grupas.

Šis zīmols pārstāvēts 56 valstīs un apkalpo vairāk nekā 300 aviokompāniju. Latvijā  Airo Catering Services  nodarbina aptuveni 200 cilvēku. Ēdienu gatavo Rīgas lidostas teritorijā, apkalpo gan nacionālo aviokompāniju  airBaltic, gan citas lidsabiedrības.

Tagad uzņēmumam radusies jauna ideja, kas nav saistīta ar pamatdarbību, proti, veidot Latvijā datu pakalpojumu centru, kur nodarbinātu līdz 300 cilvēku. Darboties tajā iecerēts arī uzrunāt tautiešus, kuri patlaban nodarbināti ārzemēs.

Servisa centrā paredzēts piedāvāt IT risinājums automatizācijas, grāmatvedības un citās jomās. Par ieceri runāts arī ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA), kurā apliecina, ka projekts varētu pretendēt uz atbalstu darbinieku apmācībām.

Esam izvirzījuši mērķi biznesa pakalpojumu centra sektorā radīt vismaz 10 000 darbavietu. Šādas kompānijas darbības paplašināšanas ir, protams, pozitīvs signāls tam, ka šī iecere Latvija attīstās. Bieži vien arī potenciālie investori skatās uz citu investoru pieredzi. Šis fakts var kalpot kā pozitīvais signāls,  uzskata LIAA pārstāvis Ģirts Blumers.

Patlaban ideja gan vēl ir izstrādes stadijā. Iecerēts šogad pabeigt projektēšanu un ieceres gala saskaņošanu Lufthansa grupā, kurā sākotnēji bija iekšēja sacensība starp valstīm, kur šādu centru izveidot.

Mums izdevās šo iekšēju sacensību uzvarēt, jo jau iepriekšējos projektos mēs pierādījām, ka latvieši zina daudz svešvalodu, ir sagatavoti un spēj izdarīt daudz vairāk. Šis ir pārliecinājis mūsu reģiona vadību Vācijā, un tur tie lēmumi arī tiek pieņemti, atklāj datu pakalpojumu centra biznesa attīstības vadītājs Zigmārs Vestfāls.

Vieta datu pakalpojumu centram patlaban vēl nav izraudzīta, tai nav obligāti jābūt lidostā. Plānotās investīcijas projektā patlaban vēl netiek atklātas. Lufthansa piedāvā lētas aviobiļetes uz saviem lidojumiem.

1 ceļotājs
Pieaugušie (12+)
Bērni (2-11)
Zīdaiņi (0-2)