travel all world countries and cities

airBaltic pilnībā īstenojusi videi draudzīgo lidojumu projektu

23.04.2019
airBaltic pilnībā īstenojusi videi draudzīgo lidojumu projektu
airBaltic pilnībā īstenojusi videi draudzīgo lidojumu projektu

Rīga. Latvijas aviosabiedrība airBaltic pilnībā realizējusi E-GEN projektu, kura mērķis ir vēl vairāk pilnveidot videi draudzīgus lidojumus, samazinot lidojumu izmešu daudzumu un uzlabojot efektivitāti.

Šis projekts sniedzis iespēju airBaltic Bombardier Q400 NextGen lidmašīnu flotē uzlabot satelīta navigācijas sistēmu. Tādējādi airBaltic ieviesusi augstākās precizitātes procedūras lidmašīnai tuvojoties lidostai, samazinot degvielas patēriņu un nodrošinot uzticamāku nolaišanos.

airBaltic lidojumu vadības vecākais viceprezidents Pauls Cālītis norāda: "airBaltic ir inovatīvs uzņēmums, kas vienmēr cenšas uzlabot efektivitāti un izmantot modernāko tehnoloģiju sniegtās priekšrocības. Mēs esam lepni, ka spējām veiksmīgi īstenot šo modernizācijas programmu sadarbībā ar ES un Eiropas GNSS aģentūras (GSA) līdzfinansējumu, kā arī nodrošinājām iespēju citām Eiropas lidsabiedrībām sekot mūsu piemēram."

Šī projekta īstenošana tika uzsākta 2015. gada septembrī, bet tā tehniskās aktivitātes veiksmīgi pabeigtas šogad. Kopš projekta ieviešanas airBaltic jau veikusi vairāk nekā 500 augstākās precizitātes nolaišanās visā Eiropā.

„E-GEN” projektu līdzfinansē Eiropas GNSS aģentūra, un tas nodrošinās airBaltic lidmašīnām iespēju izmantot satelītvadītas ielidošanas procedūras. Eiropas ģeostacionārās navigācijas pārklājuma sistēma (EGNOS) ir uz satelītiem balstīta papildinošā sistēma, kas uzlabo pašreizējās GPS sistēmas darbību. Uzlabotā precizitāte un integritāte, ko garantē EGNOS, nodrošina uz satelītiem balstītas nolaišanās procedūras ar vertikālo un virziena vadību LPV200, kas ir līdzvērtīga ILS CAT I.

Tas sniegs papildu ieguvumus klientiem, jo uzlabos airBaltic darbību sliktos laikapstākļos, samazinās degvielas patēriņu un trokšņu līmeni lidostas apkārtnē. Turklāt EGNOS spēj atbalstīt ADS-B kā navigācijas avotu.


1 ceļotājs
Pieaugušie (12+)
Bērni (2-11)
Zīdaiņi (0-2)