airBaltic paraksta IATA dzimumu daudzveidības apņemšanos

19.11.2019
airBaltic paraksta IATA dzimumu daudzveidības apņemšanos
Berlīne. Latvijas lidsabiedrība airBaltic šodien pievienojās vairāk nekā 20 aviokompānijām un parakstīja Starptautiskās gaisa transporta asociācijas (IATA) 25by2025 dzimumu daudzveidības apņemšanos, kas paredz līdz 2025. gadam palielināt sieviešu pārstāvniecību augstākā līmeņa amatos par 25%. Apņemšanās tika parakstīta IATA Wings of Change konferencē, kas notika šodien, 19. novembrī.

airBaltic izpilddirektors Martins Gauss (Martin Gauss) norāda: "Mēs esam apņēmušies sasniegt dzimumu līdztiesību un mudināt sievietes izvēlēties labi apmaksātas profesijas. Tagad mēs pievienojamies citiem nozares līderiem kopīgā kampaņā turpināt uzlabot sieviešu līdzdalību uzņēmumā un nozarē. airBaltic kā inovatīva lidsabiedrība veicina progresu dažādās jomās Latvijā un globālā mērogā."

IATA vadītājs Aleksandrs de Žunjaks (Alexandre de Juniac): "Mēs atzinīgi novērtējam airBaltic iesaistīšanos 25by2025 kampaņā. Mums nepieciešams kvalificēts, daudzveidīgs un dzimuma vienlīdzīgs darbaspēks, lai spētu realizēt aizvien pieaugošās klientu vajadzības. Aviācija ir brīvības bizness. 25by2025 palīdzēs šai svarīgajai globālajai nozarei nodrošināt vēl labākas darba iespējas visiem cilvēkiem, kuri vēlas veidot savu karjeru, savienojot pasauli."

Kopš 2013. gada airBaltic darbinieku vidū visā uzņēmumā saglabājusi pilnīgu dzimumu līdzvērtību. Šobrīd vairāk nekā 40% no airBaltic augstākā līmeņa vadības pārstāvjiem ir sievietes. Lidsabiedrība arī saglabājusi 50% dzimumu proporciju starp visiem vadītājiem.

IATA šogad paziņoja, ka Latvijas lidsabiedrība airBaltic nominēta Daudzveidības un iekļaujošas komandas balvai (Diversity & Inclusion Team Award), kas radīta, lai godinātu lidsabiedrības, kuras savā daudzveidībā piedzīvojušas reālas izmaiņas, pateicoties darbam, kas paveikts attiecībā uz daudzveidību un iekļaušanu.

airBaltic nodrošina lidojumus uz vairāk nekā 70 galamērķiem no Rīgas, Tallinas un Viļņas, piedāvājot aviobiļetes no Rīgas uz plašo galamērķu klāstu lidsabiedrības maršrutu tīklā Eiropā, Skandināvijā, NVS un Tuvajos Austrumos.

Par airBaltic īsumā:

airBaltic (AIR BALTIC CORPORATION) ir punktuālākā lidsabiedrība Eiropā, kas savieno Baltijas reģionu ar 70 galamērķiem Eiropā, Tuvajos Austrumos un NVS. airBaltic ir akciju sabiedrība, kas dibināta 1995. gadā. Galvenais akcionārs ir Latvijas valsts ar 80% akciju, bet Larsam Tūsenam ar viņam pilnībā piederošu SIA Aircraft Leasing 1 pieder aptuveni 20%. airBaltic flotē ir 37 lidmašīnas: 20 Airbus A220-300, 5 Boeing 737 un 12 Bombardier Q400 NextGen. airBaltic ir saņēmusi vairākus starptautiskus apbalvojumus par izcilību, inovatīviem pakalpojumiem un saviem sasniegumiem, pateicoties veiksmīgai uzņēmējdarbības restrukturizēšanai. 2017. gadā lidsabiedrība saņēma CAPA apbalvojumu kā gada reģionālā lidsabiedrība, bet 2018. gadā airBaltic tika apbalvota ar ATW Tirgus līdera balvu. 2019. gadā airBaltic saņēma Airline Strategy Nozares līderības balvu (Sector Leadership Award). Papildus tam 2014., 2015., 2016. un 2017. gadā airBaltic sasniedza labākos punktualitātes rādītājus pasaulē.

1 ceļotājs
Pieaugušie (12+)
Bērni (2-11)
Zīdaiņi (0-2)