Lidsabiedrība airBaltic uzsāk mākslīgā intelekta izmantošanu drošības pārskatos

21.02.2024
Lidsabiedrība airBaltic uzsāk mākslīgā intelekta izmantošanu drošības pārskatos
Rīga. Latvijas nacionālā lidsabiedrība airBaltic ir uzsākusi sadarbību ar mākslīgā intelekta (AI) drošības uzņēmumu Beams, lai izmantotu mākslīgo intelektu drošības pārskatu analizēšanai.

airBaltic prezidents un izpilddirektors Martins Gauss (Martin Gauss): “airBaltic turpina būt līdere inovāciju jomā aviācijas nozarē. Mūsu pastāvīgais mērķis palielināt efektivitāti dažādās biznesa jomās ir radījis ievērojami augstu mākslīgā intelekta risinājumu izmantošanas līmeni uzņēmumā. Mēs esam gandarīti sadarboties ar Beams, kļūstot par vienu no pirmajām lidsabiedrībām pasaulē, kas uzsākusi šo ceļu.”

airBaltic operatīvās vadības direktors Pauls Cālītis: “Lai analizētu drošības pārskatus plašā mērogā, ir nepieciešama jaudīga un droša IT infrastruktūra. Sākot ar drošības pārskatu analizēšanu un beidzot ar iespējamo scenāriju simulēšanu, mēs izmantosim Beams izstrādāto mākslīgā intelekta rīku, lai nodrošinātu, ka drošība airBaltic darbībā ir augstākajā līmenī.”

“Mēs esam gandarīti, ka airBaltic ir izvēlējusies Beams, lai mēs varētu nodrošināt mūsu platformas un zināšanas, lidsabiedrības komandām cenšoties pastāvīgi uzlabot drošības pārskatu procesus,” saka Beams izpilddirektors Alans Šternbergs (Alan Sternberg). “Mākslīgajam intelektam ir būtiska nozīme, lasot un analizējot liela apjoma cilvēku radīto drošības pārskatu. Beams AI Analyst ir pirmais solis ceļā uz to, lai airBaltic drošības komandām sniegtu daudzveidīgas iespējas, izmantojot mākslīgo intelektu.”

airBaltic drošības komanda izmantos Beams AI, lai automātiski atklātu apdraudējumus drošības pārskatos un klasificētu tos pēc nozīmīguma un steidzamības. Izmantojot Beams AI, analizēšanai veltīto laiku ir paredzēts samazināt par vairāk nekā 70%, un tas uzņēmumam sniegs arī jaunus drošības ieskatus, lai novērstu turpmākus riskus.
1 ceļotājs
Pieaugušie (12+)
Bērni (2-11)
Zīdaiņi (0-2)